DAHUA เครื่องบันทึก 8 Channel รุ่น DH-XVR5108HS-5M-I3
฿0.00
- 2-channel QuickPick 2.0 for analog channels which improves the
efficiency of target retrieval - 8-channel SMD Plus for analog channels or 12-channel SMD by
camera which allows the device to trigger accurate alarms for
humans and vehicles - 4-channel perimeter protection for analog channels which supports
tripwire and intrusion detection powered by AI - 2-channel face recognition for analog channels which supports face
comparison - 8-channel AI Coding saves on storage and bandwidth while
maintaining the details of targets in videos - Supports HDCVI, AHD, TVI, CVBS and IP video input
- Supports up to 12-channel IP camera input and each channel can be
up to 6 MP. The incoming bandwidth reaches 64 Mbps - Smart H.265+ and H.265 dual-stream video compression
- IoT and POS capabilities

รายละเอียดสินค้า
| แบรนด์ / โมเดล | |
| Brand | DAHUA |
| Model | DH-XVR5108HS-5M-I3 |
| ระบบ | |
| Main Processor | Industrial-grade processor |
| Operating System | Embedded Linux |
| SMD Plus | |
| SMD Plus by Recorder | 8 channels: Secondary filtering for human and vehicle, reducing false alarms caused by leaves, rain and lighting condition change |
| SMD Plus by Camera | 12 channels |
| เสียง และ วิดีโอ | |
| Analog Camera Input | 8 BNC ports, supports HDCVI/AHD/TVI/CVBS autodetect |
| IP Camera Input | Up to 12 channels of IPC access 4 IP channels by default + 8 channels (analog channels are converted to IP channels)Incoming bandwidth: 64 Mbps, recording bandwidth:64 Mbps and outgoing bandwidth: 64 Mbps |
| การบันทึก |
|
| Resolution | 1080N; 720p; 960H; D1; CIF |
| Record Rate |
Main Stream :the 1st channel 1080N/720p (1 fps–25/30 fps), others 1080N/720p (1 fps–15 fps); 960H/D1/CIF (1 fps–25/30 fps) |
| Sub stream :CIF (1 fps–7 fps) | |
| Video Bit Rate | 32 kbps–6144 kbps per channel |
| Record Mode | Manual; Schedule (General, Continuous); MD (Video detection: Motion Detection, Video Loss, Tampering); Alarm;Stop |
| Audio Sample Rate | 8 KHz, 16 bit per channel |
| Audio Bit Rate | 64 kbps per channel |
| การแสดงผล | |
| Interface |
1 HDMI; 1 VGA |
| HDMI: 2560 × 1440, 1920 × 1080, 1280 × 1024, 1280 × 720 |
|
| VGA: 1920 × 1080, 1280 × 1024, 1280 × 720 |
|
| Resolution |
1920 × 1080; 1280 × 1024; 1280 × 720 |
| มาตรฐานการบีบอัด | |
| Video Compression | AI Coding; Smart H.265+; H.265; Smart H.264+; H.264 |
| Audio Compression | G.711a; G.711u; PCM |
| เครือข่าย | |
| Network Protocol | HTTP; HTTPS; TCP/IP; IPv4; IPv6; RTSP; UDP; NTP; DHCP;DNS; SMTP; UPnP; IP Filter; FTP; DDNS; SNMP; AlarmServer; P2P; Auto Registration; IP Search (Supports IPcamera, DVR, NVS, etc.) |
| Mobile Phone Access | IOS; Android |
| Interoperability | ONVIF 24.06 (Profile T; Profile S; Profile G); CGI; SDK |
| Browser | Chrome; IE; Safari; Edge; Firefox |
| การบันทึกและการเล่นย้อนหลัง | |
| Record Mode | General; alarm; motion detection; intelligent; POS |
| Backup Method | USB device and network |
| Playback Mode | Instant playback; general playback; event playback; tagplayback; smart playback |
| พอร์ตเชื่อมต่อ | |
| Disk Interface | 1 SATA port, up to 16 TB. This limit varies depending on the environment temperature |
| RS-485 | 1 |
| USB | 2 (1 front USB 2.0 port, 1 rear USB 2.0 port) |
| ทั่วไป | |
| Power Supply | 12 VDC, 2 A |
| Power Consumption | < 7 W |
| Net Weight | 0.97 kg (2.14 lb) |
| Gross Weight | 1.39 kg (3.07 lb) |
| Product Dimensions | 260.0 mm × 237.8 mm × 47.6 mm (10.24″ × 9.36″ × 1.87″) (W × D × H) |






Reviews
There are no reviews yet.