DAHUA เครื่องบันทึก 8 Channel รุ่น DH-XVR40108HS-I
฿0.00
- ขนาด 8ช่องบันทึก / 1ช่องบันทึกเสียง
- รองรับ 5ระบบ HDTVI / HDCVI / AHD / CVBS / IP
- รองรับการบันทึกภาพ HD สูงสุด 2MP
- รองรับการบันทึกภาพ IP สูงสุด 6MP
- เพิ่มช่องบันทึกกล้อง IP ได้ 2ช่อง (8+2) 10ช่อง
- ประหยัดพื้นที่จัดเก็บ Ai Coding / H.265+ / H.265 / H.264 / H.264+
SMD Plus, Ai Search by Target
- Wizsense คัดกรองการเคลื่อนไหวเฉพาะมนุษย์และยานพาหนะ
- รองรับกล้อง Dahua มีไมค์ในตัว ทุกช่องบันทึก
- แสดงผล 1920x1080P Full HD
- ช่องแสดงผล HDMI / VGA
- รองรับจำนวนฮาร์ดดิสก์ 1ลูก ไม่เกิน 6TB

รายละเอียดสินค้า
| แบรนด์ / โมเดล | |
| Brand | DAHUA |
| Model | DH-XVR40108HS-I |
| ระบบ | |
| Main Processor | Industrial-grade processor |
| Operating System | Embedded Linux |
| Operating Interface | Web; Local GUI |
| SMD Plus | |
| SMD Plus by Recorder | 8 channels: Secondary filtering for human and vehicle,reducing false alarms caused by leaves, rain and lightingcondition change |
| เสียง และ วิดีโอ | |
| Analog Camera Input | 8 channels, BNC: adaptive access by default; HDCVI, AHD,TVI and CVBS access can be configured |
| Camera Input |
1. CVI: 1080p@25/30 fps; 720p@50/60 fps;720p@25/30 fps |
| 2. TVI: 1080p@25/30 fps; 720p@25/30 fps | |
| 3. AHD: 1080p@25/30 fps; 720p@25/30 fps | |
| 4. CVBS: PAL/NTSC | |
| IP Camera Input | Up to 10 channels of IPC access 2 IP channel by default + 8 channels (analog channels are converted to IP channels)Incoming bandwidth: 32 mbps, recording bandwidth: 32 mbps and outgoing bandwidth: 32 mbps |
| Encoding Capacity |
Main stream: 1080N/720p(1 fps–25/30fps), others1080N/720p(1 fps–15fps); 960H/D1/CIF/(1fps–25/30 fps) |
| Sub stream: CIF@(1 fps–7 fps) | |
| Dual-stream | Yes |
| Video Bit Rate | 32 kbps–6144 kbps |
| Audio Sampling | 8 kHz, 16 bit |
| Audio Bit Rate | 64 kbps |
| Video Output |
1 HDMI, 1 VGA |
| HDMI: 1920 × 1080, 1280 × 1024, 1280 × 720 | |
| VGA: 1920 × 1080, 1280 × 1024, 1280 × 720 | |
| Multi-screen Display |
When IP extension mode not enabled: 1/4/8/9 |
| When IP extension mode enabled: 1/4/8/9/16 | |
| Third-party Camera Access | ONVIF; Panasonic; Sony; Axis; Arecont; Pelco; Canon; Samsung |
| มาตรฐานการบีบอัด | |
| Video Compression | AI Coding; Smart H.265+; H.265; Smart H.264+; H.264 |
| Audio Compression | G.711a; G.711u; PCM |
| เครือข่าย | |
| Network Protocol | HTTP; HTTPS; TCP/IP; IPv4; IPv6; RTSP; UDP; NTP; DHCP;DNS; SMTP; UPnP; IP Filter; FTP; DDNS; SNMP; Alarm Server; P2P |
| Mobile Phone Access | IOS; Android |
| Interoperability | ONVIF 21.06; CGI Conformant |
| Browser | Chrome IE9 or later Firefox |
| การบันทึกและการเล่นย้อนหลัง | |
| Record Mode | 1/4/9 |
| Backup Method | USB device and network |
| Playback Mode | Instant playback, general playback, event playback, tag playback |
| การแจ้งเตือน | |
| General Alarm | Motion detection, video loss, tampering |
| Alarm Linkage | Record, snapshot (panoramic), IPC external alarm output, access controller, voice prompt, buzzer, log, preset, email |
| พอร์ตเชื่อมต่อ | |
| Audio Input |
1-channel RCA |
| 8-channel BNC (Coaxial Audio) | |
| Audio Output | 1-channel RCA |
| Two-way Talk | Yes (share the same audio input with the first channel) |
| Disk Interface | 1 SATA port, up to 16 TB. This limit varies depending on the environment temperature. |
| RS-485 | 1 port, for PTZ control |
| USB | 2 USB ports (USB 2.0) |
| HDMI | 1 |
| VGA | 1 |
| Network Port | 1 (10/100 Mbps Ethernet port, RJ-45) |
| ทั่วไป | |
| Power Supply | 12 VDC, 1.5 A |
| Power Consumption | <7 W |
| Net Weight | 0.89 kg (1.96 lb) |
| Gross Weight | 1.40 kg (3.09 lb) |
| Product Dimensions | 260.0 mm × 237.9 mm × 47.6 mm (10.24″ × 9.36″ × 1.87″) (W × D × H) |
| Operating Humidity | 0%–90% (RH) |







Reviews
There are no reviews yet.