DAHUA เครื่องบันทึก 4 Channel รุ่น DH-XVR40104HS-I
฿0.00
4 Channels Penta-brid 1080N/720p Compact 1U 1HDD WizSense Digital Video Recorder
– H.265+/H.265 dual-stream video compression
– Supports Full-channel AI-Coding
– Supports HDCVI/AHD/TVI/CVBS/IP video inputs
– Max 5 channels IP camera inputs, each channel up to 2MP; Max 32 Mbps incoming bandwidth
– Up to 4 channels video stream (analog channel) SMD Plus

รายละเอียดสินค้า
| แบรนด์ / โมเดล | |
| Brand | DAHUA |
| Model | DH-XVR40104HS-I |
| ระบบ | |
| Main Processor | Industrial-grade processor |
| Operating System | Embedded Linux |
| Operating Interface | Web; Local GUI |
| SMD Plus | |
| SMD Plus by Recorder | 4 channels: Secondary filtering for human and vehicle,reducing false alarms caused by leaves, rain and lightingcondition change |
| เสียง และ วิดีโอ | |
| Analog Camera Input | 4 BNC ports, supports HDCVI/AHD/TVI/CVBS autodetect |
| Camera Input |
1. CVI: 1080p@25/30 fps; 720p@50/60 fps;720p@25/30 fps |
| 2. TVI: 1080p@25/30 fps; 720p@25/30 fps | |
| 3. AHD: 1080p@25/30 fps; 720p@25/30 fps | |
| IP Camera Input | Up to 5 channels of IPC access 1 IP channel by default + 4 channels (analog channelsare converted to IP channels)Incoming bandwidth: 32 mbps, recording bandwidth: 32 mbps and outgoing bandwidth: 32 mbps |
| Encoding Capacity |
Main stream: 1080N/720p/960H/D1/CIF@(1 fps–25/30fps) |
| Sub stream: CIF@(1 fps–15 fps) | |
| Dual-stream | Yes |
| Video Bit Rate | 32 kbps–4096 kbps |
| Audio Sampling | 8 kHz, 16 bit |
| Audio Bit Rate | 64 kbps |
| Video Output |
1 HDMI, 1 VGA |
| HDMI: 1920 × 1080, 1280 × 1024, 1280 × 720 | |
| VGA: 1920 × 1080, 1280 × 1024, 1280 × 720 | |
| Multi-screen Display |
When IP extension mode not enabled: 1/4 |
| When IP extension mode enabled: 1/4/6 | |
| Third-party Camera Access | Panasonic; Sony; Hanwha; Axis; Arecont; ONVIF |
| มาตรฐานการบีบอัด | |
| Video Compression | AI Coding; Smart H.265+; H.265; Smart H.264+; H.264 |
| Audio Compression | G.711a; G.711u; PCM |
| เครือข่าย | |
| Network Protocol | HTTP; HTTPS; TCP/IP; IPv4; IPv6; RTSP; UDP; NTP; DHCP;DNS; SMTP; UPnP; IP Filter; FTP; DDNS; SNMP; AlarmServer; P2P; Auto Registration; IP Search (Supports IPcamera, DVR, NVS, etc.) |
| Mobile Phone Access | IOS; Android |
| Interoperability | ONVIF 22.12 (Profile T; Profile S; Profile G); CGI; SDK |
| Browser | Chrome; IE; Safari; Edge; Firefox |
| การบันทึกและการเล่นย้อนหลัง | |
| Record Mode | General; alarm; motion detection |
| Backup Method | USB device and network |
| Playback Mode | Instant playback; general playback; event playback; tagplayback; smart playback |
| การแจ้งเตือน | |
| General Alarm | Motion detection; alarm box; HDCVI alarm; camera external alarm; network alarm; PIR alarm |
| Intelligent Alarm | SMD Plus |
| Alarm Linkage | Record; snapshot (panoramic); IPC external alarm output; audio; buzzer; log; preset; email |
| พอร์ตเชื่อมต่อ | |
| Audio Input |
1-channel RCA |
| 4-channel BNC (Coaxial Audio) | |
| Audio Output | 1-channel RCA |
| Two-way Talk | Yes (share the same audio input with the first channel) |
| Disk Interface | 1 SATA port, up to 16 TB. This limit varies depending on the environment temperature. |
| RS-485 | 1 |
| USB | 2 (1 front USB 2.0 port, 1 rear USB 2.0 port) |
| HDMI | 1 |
| VGA | 1 |
| Network Port | 1 (10/100 Mbps Ethernet port, RJ-45) |
| ทั่วไป | |
| Power Supply | 12 VDC, 1.5 A |
| Power Consumption | <4 W (without HDD) |
| Net Weight | 0.86 kg (1.90 lb) |
| Gross Weight | 1.37 kg (3.02 lb) |
| Product Dimensions | 260.0 mm × 237.8 mm × 47.6 mm (10.24″ × 9.36″ × 1.87″) (W × D × H) |
| Operating Humidity | 10%–90% (RH), non-condensing |






Reviews
There are no reviews yet.