DAHUA รุ่น IPC-HFW2449TL-S-PV 4MP
฿0.00
- 4-MP 1/2.9″ CMOS image sensor, low luminance, and high definition image.
- Built-in IR LED and warm light, and the max. IR illumination distance is 30 m, the max. warm light distance is 30 m.
- Intelligent monitoring: Intrusion, tripwire (the two functions support the classification and accurate detection of vehicle and human)
- Abnormality detection: Motion detection, video tampering, audio detection, no SD card, SD card full, SD card error, network disconnection, IP conflict, illegal access, and voltage detection.
- Supports max. 256 G Micro SD card; built-in Mic; built-in speaker; support two-way talk.
- 12 VDC/PoE power supply, easy for installation.
- IP67 protection.
- Sound and light alarm
- SMD Plus.
- One-tap arming/disarming.
![]()

รายละเอียดสินค้า
| แบรนด์ / โมเดล | |
| แบรนด์ | DAHUA |
| โมเดล | IPC-HFW2449TL-S-PV 4MP |
| กล้อง | |
| เซ็นเซอร์ภาพ | 1/2.9 ” CMOS |
| ความละเอียดสูงสุด | 2688 (H) × 1520(V) |
| ROM | 128 MB |
| RAM | 128 MB |
| การปรับมุม | Pan 0°–360°,Tilt 0°–90°,rotation 0°–360° |
| ระยะไฟส่องสว่าง | Up to 30 m (IR LED) |
| Up to 30 m (Warm light) | |
| เลนส์ | |
| ประเภทเลนส์ | โฟกัสคงที่ 2.8 มม., 3.6 มม. |
| ทางยาวโฟกัส & มุมมอง (FOV) |
2.8 mm: H: 101.6°; V: 54.8°; D: 122.1° |
| 3.6 mm: H: 84°; V: 45.6°; D: 98.9° |
|
| รูรับแสง | F1.0 |
| DORI | |
| DORI |
2.8 mm, D: 63.8 m, O: 25.5 m, R: 12.8 m, I: 6.4 m |
| 3.6 mm, D: 77.8 m, O: 31.1 m, R: 15.6 m, I: 7.8 m |
|
| ระบบอัจฉริยะ | |
| ระบบตรวจจับการบุกรุกพื้นที่ | Intrusion, tripwire (the two functions support the classification and accurate detection of vehicle and human) |
| SMD | SMD Plus |
| การค้นหาอัจฉริยะ | Work together with Smart NVR to perform refine intelligent search, event extraction and merging to event videos |
| วิดีโอ | |
| วิดีโอเฟรมเรท |
Main stream: 2688 × 1520@(1–20 fps)/2560 × 1440@(1–25/30 fps) |
| Sub stream: 704 × 576@(1–25 fps)/704 × 480@(1–30 fps) | |
| กลางวัน/กลางคืน | Auto(ICR)/Color/B/W |
| ความละเอียด |
4M (2688 × 1520) |
| 3.6M (2560 × 1440) | |
| 3M (2304 × 1296) |
|
| 1080p (1920 × 1080) | |
| 1.3M (1280 × 960) | |
| 720p (1280 × 720 | |
| D1 (704 × 576/704 × 480) | |
| VGA (640 × 480) | |
| CIF (352 × 288/352 × 240) | |
| WDR | DWDR |
| การควบคุมบิตเรท | CBR/VBR |
| วิดีโอบิตเรท |
H.264: 32 kbps–6144 kbps |
| H.265: 12 kbps–6144 kbps | |
| ควบคุมการขยายสัญญาณ | Auto/Manual |
| ตัดสัญญาณรบกวน | 3 DNR |
| การเชื่อมต่อ | |
| มีไมค์ในตัว | Yes, built-in Mic |
| มีลำโพงในตัว | Yes, built-in speaker |
| การบีบอัดเสียง | G.711a; G.711Mu; G.726; PCM |
| เครือข่าย | |
| กาารเชื่อมต่อ | RJ-45 (10/100 Base-T) |
| Browser | IE; Chrome; Firefox |
| การทำงานร่วมกันระหว่างระบบ | ONVIF (Profile S; Profile T); CGI |
| User/Host | 6 (Total bandwidth: 36 M) |
| Storage | FTP; SFTP; Micro SD card (support max. 256 GB) |
| ทั่วไป | |
| มาตรฐานกันน้ำกันฝุ่น | IP67 |
| ไฟเลี้ยง |
12 VDC/ PoE |
| Basic: 2.2 W (12 VDC), 3 W (PoE) | |
| วัสดุ | โลหะ |
| ขนาด | 197.9 mm × 80.2 mm × 76.2 mm (7.79″ × 3.16″ × 3.00″) (L × W × H) |
| น้ำหนัก | ประมาณ 530 กรัม (1.17 ปอนด์) |
| สภาพการทำงาน | -40°C ถึง 60°C (-40°F ถึง 140°F), ความชื้นไม่เกิน 95%(ไม่มีการควบแน่น) |
ข้อมูลเพิ่มเติม
| D | 2.8mm, 3.6mm |
|---|





Reviews
There are no reviews yet.