DAHUA รุ่น IPC-HFW1230TL-PV 2MP
฿0.00
- Built-in IR LED and warm light, the max. IR illumination distance is 30 m and warm light distance is 30 m.
- Abnormality detection: Motion detection, video tampering, audio detection, network disconnection, IP conflict and illegal access.
- Built in Mic.
- 12 VDC/PoE power supply,
- IP67 protection.
- Supports human detection.
![]()
รายละเอียดสินค้า
| แบรนด์ / โมเดล | |
| แบรนด์ | DAHUA |
| โมเดล | IPC-HFW1431TL-A-IL 4MP |
| กล้อง | |
| เซ็นเซอร์ภาพ | 1/2.8″ CMOS |
| ความละเอียดสูงสุด | 1920 (H) × 1080 (V) |
| ROM | 128 MB |
| RAM | 128 MB |
| การปรับมุม | Pan 0°–360°,Tilt 0°–90°,rotation 0°–360° |
| ระยะไฟส่องสว่าง | Up to 30 m (IR LED) |
| Up to 30 m (Warm light) | |
| เลนส์ | |
| ประเภทเลนส์ | โฟกัสคงที่ 2.8 มม., 3.6 มม. |
| ทางยาวโฟกัส & มุมมอง (FOV) |
2.8 mm: H: 104°; V: 55°; D: 124° |
| 3.6 mm: H: 88°; V: 44°; D: 105° |
|
| รูรับแสง | F1.6 |
| DORI | |
| DORI |
2.8 mm, D: 44.1 m, O: 17.7 m, R: 8.8 m, I: 4.4 m |
| 3.6 mm, D: 58.9 m, O: 23.6 m, R: 11.8 m, I: 5.9 m |
|
| ระบบอัจฉริยะ | |
| การตรวจจับมนุษย์ | Support the classification and accurate detection of human |
| การค้นหาอัจฉริยะ | Work together with Smart NVR to perform refine intelligent search, event extraction and merging to event videos |
| วิดีโอ | |
| วิดีโอเฟรมเรท |
Main stream: 1920 × 1080@(1–25/30 fps) |
| Sub stream: 704 × 576@(1–25 fps)/704 × 480@(1–30 fps) | |
| กลางวัน/กลางคืน | Auto(ICR)/Color/B/W |
| ความละเอียด |
1080p (1920 × 1080) |
| 1.3M (1280 × 960) | |
| 720p (1280 × 720 | |
| D1 (704 × 576/704 × 480) | |
| VGA (640 × 480) | |
| CIF (352 × 288/352 × 240) | |
| WDR | DWDR |
| การควบคุมบิตเรท | CBR/VBR |
| วิดีโอบิตเรท |
H.264: 32 kbps–4096 kbps |
| H.265: 12 kbps–4096 kbps | |
| ควบคุมการขยายสัญญาณ | Auto/Manual |
| ตัดสัญญาณรบกวน | 3 DNR |
| การเชื่อมต่อ | |
| ช่องรับสัญญาณเสียง | Built-in mic(-A) |
| การบีบอัดเสียง | G.711a; G.711Mu; PCM; G.726 |
| เครือข่าย | |
| กาารเชื่อมต่อ | RJ-45 (10/100 Base-T) |
| Browser | IE; Chrome; Firefox |
| การทำงานร่วมกันระหว่างระบบ | ONVIF (Profile S; Profile T); CGI |
| User/Host | 6 (Total bandwidth: 24 M) |
| Storage | FTP |
| ทั่วไป | |
| มาตรฐานกันน้ำกันฝุ่น | IP67 |
| ไฟเลี้ยง |
12 VDC/ PoE (802.3af) |
| Basic: 1.8 W (12 VDC), 2.3 W (PoE) | |
| วัสดุ | โลหะ + พลาสติก |
| ขนาด | 197.9 mm × 80.2 mm × 76.2 mm (7.79″ × 3.16″ × 3.00″) (L × W × H) |
| น้ำหนัก | ประมาณ 310 กรัม (0.68 ปอนด์) |
| สภาพการทำงาน | -40°C ถึง 60°C (-40°F ถึง 140°F), ความชื้นไม่เกิน 95%(ไม่มีการควบแน่น) |





Reviews
There are no reviews yet.