- “HIKVISION รุ่น DS-2CD1143G2-LIU 4MP” already exists in your wishlist
DAHUA รุ่น IPC-HFW1230C-A 2MP
฿0.00
- Outputs max. 2 MP (1920 ×1080)@25/30 fps.
- 2-MP 1/2.8″ CMOS image sensor, low luminance, and high definition image.
- H.265 codec, high compression rate, ultra-low bit rate.
- Built-in IR LED, and the max. illumination distance is 30 m.
- DWDR, 3D NR, HLC, BLC, digital watermarking, applicable to various monitoring scenes.
- ROI, SMART H.264+/H.265+, flexible coding, applicable to various bandwidth and storage environments.
- Abnormality detection: Motion detection, video tampering, audio detection, network disconnection, IP conflict, illegal access.
- Built in Mic.
- 12 VDC/PoE power supply, easy for installation.
- IP67 protection.
- Supports human detection.

รายละเอียดสินค้า
| แบรนด์ / โมเดล | |
| แบรนด์ | DAHUA |
| โมเดล | IPC-HFW1230C-A 2MP |
| กล้อง | |
| เซ็นเซอร์ภาพ | 1/2.8″ CMOS |
| ความละเอียดสูงสุด | 1920 × 1080 |
| ROM | 16 MB |
| RAM | 64 MB |
| การปรับมุม | Pan 0°–360°,Tilt 0°–90°,rotation 0°–360° |
| ระยะไฟส่องสว่าง |
2 IR LED :Up to 30 m |
| เลนส์ | |
| ประเภทเลนส์ | โฟกัสคงที่ 2.8 มม., 3.6 มม. |
| ทางยาวโฟกัส & มุมมอง (FOV) |
2.8 mm: H: 101°; V: 54°; D: 119° |
| 3.6 mm: H: 86°; V: 47°; D: 103° |
|
| รูรับแสง | F2.0 |
| DORI | |
| DORI |
2.8 mm, D: 45.5 m, O: 18.2 m, R: 9.1 m, I: 4.6 m |
| 3.6 mm, D: 52.4 m, O: 21 m, R: 10.5 m, I: 5.2 m |
|
| วิดีโอ | |
| วิดีโอเฟรมเรท |
Main stream: 1920 × 1080@(1–25/30 fps) |
| Sub stream: 704 × 576@(1–25 fps)/704 × 480@(1–30 fps) | |
| กลางวัน/กลางคืน | Auto(ICR)/Color/B/W |
| ความละเอียด |
1080P (1920 × 1080) |
| 1.3M (1280 × 1080) | |
| 720p (1280× 720) | |
| D1 (704 × 576/704 × 480) | |
| VGA (640 × 480) | |
| CIF(352 × 288/352 × 240) | |
| WDR | DWDR |
| ควบคุมการขยายสัญญาณ | Auto/Manual |
| ตัดสัญญาณรบกวน | 3 DNR |
| การเชื่อมต่อ | |
| ช่องรับสัญญาณเสียง | Built-in mic(-A) |
| เครือข่าย | |
| กาารเชื่อมต่อ | RJ-45 (10/100 Base-T) |
| Browser | IE; Chrome; Firefox |
| ทั่วไป | |
| มาตรฐานกันน้ำกันฝุ่น | IP67 |
| ไฟเลี้ยง |
12 VDC/ PoE (802.3af) |
| Basic: 1.3 W (12 VDC), 1.6 W (PoE) | |
| วัสดุ | โลหะ + พลาสติก |
| ขนาด | 161.6 mm × 70.0 mm × 69.7 mm (6.36″ × 2.75″ × 2.74″) (L × W × H) |
| น้ำหนัก | ประมาณ 240 กรัม (0.53ปอนด์) |
| สภาพการทำงาน | -40°C ถึง 60°C (-40°F ถึง 140°F), ความชื้นไม่เกิน 95%(ไม่มีการควบแน่น) |
ข้อมูลเพิ่มเติม
| d | 2.8mm, 3.6mm |
|---|






Reviews
There are no reviews yet.