DAHUA เครื่องบันทึก 32 Channel รุ่น DHI-NVR4232-EI
฿0.00
- Smart H.265+/H.265/Smart H.264+/H.264/MJPEG decoding format
- Access, storage or forwarding at 256 Mbps (180 Mbps when AI function enabled)
- Max. decoding capability: 16 × 1080p@30 fps. Supports adaptive decoding
- AI by NVR: 1-channel face detection and recognition; 2-channel perimeter protection; up to 10 face databases and 20,000 face images; 4-channel SMD Plus
- AI by Camera: Face detection and recognition, perimeter protection; SMD Plus; people counting; stereo analysis; heat map
- Connected to the third-party network cameras
- Security baseline 2.3
![]()

รายละเอียดสินค้า
| แบรนด์ / โมเดล | |
| Brand | DAHUA |
| Model | DHI-NVR4232-EI |
| ระบบ | |
| Main Processor | Industrial-grade processor |
| Operating System | Embedded Linux |
| AI |
|
| AI by Recorder |
Face detection; face recognition; perimeter protection; and SMD |
| AI by Camera | Face detection; face recognition; perimeter protection; SMD Plus; people counting; stereo analysis; heat map |
| SMD Plus | |
| SMD Plus by Recorder | 4 channels: Secondary filtering for human and motor vehicle, reducing false alarms caused by leaves, rain and lighting condition change |
| SMD by Camera | All channels (16 targets/s) |
| การตรวจจับใบหน้า | |
| Face Attributes |
6 attributes |
| Face Detection Performance of AI by Recorder (Number of Channels) |
1 channel (up to 12 face images/s each channel) |
| การจดจำใบหน้า | |
| Face Database Capacity | Up to 10 face databases with 20,000 images, with a total capacity of 2.5 G. Name, gender, birthday, address, credential type, credential No., countries & regions and state can be added to each face image |
| เสียง และ วิดีโอ | |
| Access Channel | 32 channels |
| Network Bandwidth |
AI disabled: 256 Mbps incoming, 256 Mbps recording and 256 Mbps outgoing |
| AI enabled: 180 Mbps incoming, 180 Mbps recording and 180 Mbps outgoing | |
| Resolution | 16 MP;12 MP;8 MP;6 MP;5 MP;4 MP;3MP;1080p;720p;960p;D1;CIF |
| Video Output |
1 HDMI, 1 VGA |
| HDMI: 3840 × 2160, 1920 × 1080, 1280 × 1024, 1280 × 720 | |
| VGA: 1920 × 1080, 1280 × 1024, 1280 × 720 |
|
| Multi-screen Display |
Main Screen: 1/4/8/9/16 |
| Sub Screen: 1/4/8/9/16 | |
| Third-party Camera Access | Panasonic, Sony, Hanwha, Axis, Pelco, Arecont, ONVIF, Canon |
| มาตรฐานการบีบอัด | |
| Video Compression | Smart H.265+; H.265; Smart H.264+; H.264 |
| Audio Compression | G.711a; G.711u; PCM; G726 |
| เครือข่าย | |
| Network Protocol | HTTP; HTTPS; TCP/IP; IPv4; IPv6; RTSP; UPnP; SNMP; UDP; SMTP; NTP; DHCP; DNS; IP Filter; PPPoE; DDNS; FTP; Alarm Server; IP Search (Support Dahua IP camera, DVR, NVS, etc.); P2P; Auto Registration |
| Mobile Phone Access | IOS; Android |
| Interoperability | ONVIF 23.12 (Profile T; Profile S; Profile G); CGI; SDK |
| Browser | Chrome; IE9 and later; Firefox |
| การบันทึกและการเล่นย้อนหลัง | |
| Multi-channel Playback | Up to 16 channels |
| Record Mode | General; motion detection; intelligent; alarm |
| Backup Method | USB device and network |
| Playback Mode | Instant playback; general playback; event playback; tag playback; smart playback |
| พอร์ตเชื่อมต่อ | |
| Audio Input | 1-channel RCA |
| Audio Output |
1-channel RCA |
| Alarm Input | 4 channels |
| Alarm Output | 2 channels |
| Disk Interface | 2 SATA port, up to 20 TB.The maximum HDD capacity varies with environment temperature. |
| USB | 2 (1 front USB 2.0 port, 1 rear USB 2.0 port) |
| HDMI | 1 |
| VGA | 1 |
| Network Port | 1 (10/100 Mbps Ethernet port, RJ-45) |
| ทั่วไป | |
| Power Supply | 12 VDC, 4 A |
| Power Consumption | < 10 W |
| Net Weight | 1.51 kg (3.33 lb) |
| Gross Weight | 2.76 kg (6.08 lb) |
| Product Dimensions | 375 mm × 284.3 mm × 53 mm (14.76″ × 11.19″ × 2.09″) (W × D × H) |






Reviews
There are no reviews yet.